logo-mini
videosesija

Vestuvių operatorius: kaip pasirinkti?

Dalintis

Sakoma, kad idealų namą pastatysi tik iš trečio karto, bet savo vestuvėse daugelis dalyvaujame tik vieną kartą. Renkantis vestuvių operatorių ir fotografą svarbu nesuklysti – pakartoti šios dienos nepavyks, o nuotraukos ir video medžiaga, tai vienintelis dalykas, kuris liks po vestuvių.

Dažnai žmonės renkasi pagal kainą, tačiau ši paslauga neturi aiškiai apibrėžtų standartų ir galima labai nusivilti gautu rezultatu. Tam, kad taip nenutiktų, keletas patarimų į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis Jūsų vestuvių filmavimo operatorių:

  1. Patikrinkite, ar operatorius turi savo svetainę: teigtina, kad operatorius, kuris dirba ne vieną dieną ir savo veiklą ruošiasi tęsti visada turės savo puslapį.
  2. Peržiūrėkite bent kelis vestuvių filmų pavyzdžius, ne tik klipus: vaizdo klipas trunka tik kelias minutes, o išlaikyti dėmesį 30-60 minučių daug sudėtingiau. Tai padės Jums lengviau suprasti ko filme norite, o ko ne, kokia filmo trukmė Jums priimtina, koks filmavimo stilius patinka ir pan.
  3. Venkite filmuotojų – fotografų viename: kokybiškai atlikti abi paslaugas paprasčiausiai neįmanoma vienam žmogui – nebent jis būtų supermenas.
  4. Jei operatorius dirba vienas, įvertinkite jo fizinę būklę: norint sukurti įdomų ir dinamišką filmą reikia daug “bėgioti”, keisti filmavimo kampus tam, kad sudaryti vaizdą, lyg filmuota keliomis kameromis.
  5. Atkreipkite dėmesį į operatoriaus aprangą, kalbą, elgesį: operatoriaus pareiga filmuoti, tačiau jis turi bendrauti su svečiais ir pritapti prie aplinkos (rūkymas, šortai ar sandalai pokylyje gali labai erzinti).
  6. Venkite nelegalų, pasirašykite sutartį: visų pirma turite apsaugoti save tam, kad išvengti siurprizų prieš pat renginį, renginio metu ar po jo (pakelta kaina, atšauktas filmavimas, filmo gamybos terminai). Raštu užfiksuokite Jūsų pageidavimus ir reikalavimus.

 

Išsaugokite svarbiausius prisiminimus.


Leave a Comment